Systemair REE 1
Code: SA5314Related products
Product detailed description
Jednofázový triakový regulátor REE6+ se používá pro plynulou regulaci ventilátorů vhodných k regulaci změnou napětí v závislosti na velikosti vstupní veličiny. Jako řídící veličinu lze použít napěťový vstup 0–10 VDC, proudový vstup 0–20 mA nebo 5 digitálních vstupů (stupňů), které jsou rovnoměrně rozloženy v celém regulačním rozsahu. Regulace otáček jednofázových motorů 230 V/ 50Hz. Regulátor REE6+ je vybaven havarijním vstupem (svorky TK-TK). Při rozpojení havarijního vstupu dojde k uzavření triaku. Tento kontakt lze použít pro připojení termokontaktu motoru.
Triakový regulátor REE6+ je vybaven havarijním vstupem (svorky TK-TK). Při rozpojení havarijního vstupu dojde k uzavření triaku. Tento kontakt lze použít pro připojení termokontaktu motoru. Pro ochranu tepelného přetížení triaku je uvnitř regulátoru umístěno čidlo teploty, které reaguje při přehřátí stejně jako výpadek havarijního vstupu, tj plné uzavření triaku.
Na čelním panelu je umístěn chladič triaku a kontrolka provozu. LED kontrolka signalizuje stav, ve kterém se regulátor nachází. V běžném provozním stavu kontrolka svítí trvale. Změnou otáček (úhlu otevření) se mění intenzita svitu kontrolky. Blikání signalizuje činnost havarijního vstupu/tepelné přetížení.
Pro napájení externích čidel určujících řídící vstupní veličinu je možné použít zdroj napětí 10 VDC/100 mA. Průřezy připojovacích vodičů je nutno dimenzovat s ohledem na délku vedení a nebezpečí rušení.
Jednofázový triakový regulátor REE6+ se používá pro plynulou regulaci ventilátorů vhodných k regulaci změnou napětí v závislosti na velikosti vstupní veličiny. Jako řídící veličinu lze použít napěťový vstup 0–10 VDC, proudový vstup 0–20 mA nebo 5 digitálních vstupů (stupňů), které jsou rovnoměrně rozloženy v celém regulačním rozsahu. Aktivace daného digitálního vstupu je propojení např. tranzistorem s otevřeným kolektorem nebo kontaktem proti GND na svorkovnici.
Jestliže není připojen žádný digitální vstup nebo oba analogové vstupy jsou nulové, dochází k maximálnímu uzavření triaku. Rozhodovací úroveň pro sepnutí triaku je aktivace libovolného digitálního vstupu nebo zvýšení řídícího napětí nad 0,25 V nebo zvýšení proudu nad 1 mA. Minimální otáčky, nastavitelné v rozsahu přibližně 60–150 V, lze nastavit trimrem umístěným vedle svorkovnice. Minimální otáčky lze nastavit při minimálních analogových hodnotách řídícího napětí nebo proudu nebo při sepnutí digitálního vstupu D1.
- pro regulaci výkonu i otáček v závislosti na velikosti vstupní veličiny
- pro jednofázové zátěže s maximálním proudem 6 A
- plynulá nebo stupňovitá regulace
- galvanicky oddělené řídící vstupy
- havarijní vstup
- tepelná ochrana přetížení triaku
- nastavitelné minimální otáčky
- montáž na DIN lištu
- pro regulace otáček ventilátorů, regulace výkonu, stmívače
- provozní teplota 0 až +40 °C
- skladovací teplota -20 až +60 °C
Additional parameters
Category: | Electrical Accessories |
---|---|
Warranty: | 2 years |
Weight: | 0.25 kg |
Napětí [V]: | 230 |
Krytí: | IP20 |
Proud [A]: | 1 |
Frekvence [Hz]: | 50 / 60 |
Be the first who will post an article to this item!
Obchodní a exportní oddělení Soler & Palau, kde se nachází kromě velkoplošných administrativních prostor a podzemních garáží také vyrovnávací, plně elektronicky řízené exportní sklady s plochou 10.000 m2, se zakládáním v 5-ti patrech a s velkokapacitní nákladovou rampou pro nakládku kamionů.
Zkušebny a laboratoře Soler & Palau
Zkušebny a laboratoře Soler & Palau jsou vybaveny nejmodernějším zařízením a jsou akreditovanou národní nezávislou zkušebnou dle EN 45001-89, která provádí měření i pro další výrobce. Měření jsou prováděna podle standardů AMCA a BRITISH STANDARDS. Ve zkušebně je 6 stálých měřících tratí na měření výkonových charakteristik ventilátorů včetně potřebných řídících pracovišť. Z roku 1948 pocházejí patentové přihlášky Eduarda SOLERA na motor s vnějším rotorem, který firma Soler & Palau začala využívat ve ventilátorech o mnoho let dříve než ostatní výrobci. Ti tento typ motoru začali využívat až poté, co Soler & Palau vyrobil první milion motorů.